Історія кафедри
Підготовка інженерів гідротехніків на факультеті гідротехнічного будівництва (нині Гідротехнічного будівництва) була почата в 1951 році на кафедрах гідротехнічного будівництва (ГБ) і використання водної енергії (ВВЕ). Ці кафедри очолювали відомі в СРСР вчені – професора В.В. Арістовський і П.П. Аргунов.

З 1954 року кафедру ГБ очолив інженер і вчений С.В. Соколовський. З ім'ям професора С.В. Соколовського зв'язане створення Одеської школи гідротехніків, відомої далеко за межами України.

У 1965 році кафедру ГБ і кафедру ВВЕ об'єднали в кафедру ГБ і ВВЕ під керівництвом професора С.В. Соколовського. Кафедра ГБ правонаступниця об'єднаної кафедри. З 1977 по 2004 рік кафедру очолював заслужений діяч науки СРСР та України, доктор технічних наук професор Л.В. Мазуренко. З 2004 по 2015роки кафедру очолював д.т.н., проф. Єгупов К.В. З 2015р. завідувачем кафедри являється к.т.н., доцент Осадчий В.С.

В різні роки на кафедрі працювали: доктор економічних наук доцент Є.В. Обухов, професора А.А. Амбарян і М.Н. Степанов; доценти: В.Ф. Бутенко, В.П. Дроздов, В.А. Калмиков, В.Ф. Лисов, О.П. Черепахин, Ю.О. Петров, В.Т. Твердохлібов, І.Б. Тішкін, Н.К. Челбіна, А.І. Ухін, О.В. Шипілов, В.А. Зедгенідзе, Е.В. Баранов.

В даний час на кафедрі працюють: зав. каф., к.т.н., доцент В.С. Осадчий, д.т.н., професор С.І. Рогачко, к.т.н., доц. В.П. Слободянюк, к.т.н., доц. С.В. Дмитрієв, доценти К.І. Анісімов, А.П. Блажко, С.П. Коломієць, Д.І. Якушев, асистенти В.Г. Бааджи, Д.І. Великий, Р.В. Синиця, О.В. Адамов.

Наукові інтереси кафедри досить різноманітні і зв'язані з дослідженням річкових, меліоративних, портових гідротехнічних споруд. На кафедрі проводяться експериментальні теоретичні дослідження аркових гребель, хвильових процесів, фільтрації водного потоку через тіло греблі з місцевих матеріалів, розрахунку масивно-контрфорсних гребель, тривалої несучої здатності залізобетонних конструкцій, причальних споруд та огороджувальних споруд і ряду інших наукових проблем.

Для успішного проведення навчального процесу кафедра має у своєму розпорядженні лекційні аудиторії, обладнані сучасними технічними засобами навчання, навчальні лабораторії, комп'ютерний клас, об'єднаний локальною обчислювальною мережею з вільним доступом у мережу Інтернет. На кафедрі зібрана бібліотека технічної літератури.